Деякі батьки вважають, що молочні зуби лікувати не обов'язково, оскільки на їхньому місці вирости постійним — здоровим і міцним. Однак такий підхід докорінно невірний. Дбати про стан ротової порожнини потрібно з наймолодшого віку, а перший візит до стоматолога повинен відбутися відразу після того, як у малюка з'явилися перші зуби. Регулярне чищення дуже важливе, але іноді його виявляється недостатньо, і потрібне лікування.

5 основних причин вилікувати молочні зуби

1. Якщо не втрутитись вчасно, можуть постраждати постійні.

Карієс, як відомо, є інфекційним захворюванням. Інфекція може дуже швидко поширюватися, захоплюючи нові області, у тому числі проникаючи всередину щелепи, туди, де зріють постійні зуби. Внаслідок цього тканини можуть серйозно постраждати.

2. Карієс може стати причиною багатьох хвороб.

Регулярно відвідувати лікаря і за необхідності лікувати запалення необхідно, оскільки зі струмом крові інфекція може розноситися по всьому організму. Банальний карієс може стати причиною ангіни, отиту, бронхіту, гастриту. Постраждати з часом можуть навіть суглоби та серцево-судинна система. Запальний процес у ротовій порожнині послаблює імунітет, дитина може почати часто хворіти. Своєчасне лікування карієсу молочних зубів дозволяє запобігти цим неприємностям.

3. У тих, хто уникає стоматолога, найчастіше бувають проблеми з дикцією.

В організмі все взаємопов'язане. Молочні зуби з'являються тоді, коли людина починає говорити. Їм належить важлива роль формуванні правильної дикції, постановці звуків. Неправильно сформовані зуби або їхня рання втрата можуть серйозно нашкодити цьому процесу. Дефекти дикції не особливо помітні в ранньому віці, але якщо при проголошенні звуків у дитини сформується невірний стереотип, надалі йому буде дуже складно його позбутися.

4. Дитина повинна посміхатися без сорому.

Діти, як і дорослі, звертають увагу на недоліки один одного. Дефекти молочних зубів дуже псують враження про зовнішність, а якщо до цього додається ще й неприємний запах з рота, однолітки можуть почати цуратися вашої дитини. Таким чином, проблеми з ротовою порожниною можуть перешкоджати нормальній соціалізації. Якщо малюк звикне ховати посмішку і соромитися себе з раннього віку, надалі йому буде дуже непросто стати відкритою та доброзичливою людиною. Лікування карієсу у дітей проводиться із застосуванням щадних методів. Набагато краще позбавитися проблеми відразу, ніж потім розбиратися з її серйозними наслідками.

5. Дитині доводиться терпіти біль.

Глибокий карієс завдає серйозних страждань. Біль може бути постійним або нападоподібним, позбавляє людини можливості нормально жувати, вживати гарячу або холодну їжу. Терпіти такі неприємні відчуття не під силу і дорослим, а дитині — тим паче. Якщо ви хочете бачити малюка щасливим - подбайте про його здоров'я! Дитячий стоматолог - це фахівець, який вміє знайти підхід навіть до найпростішого пацієнта.

Якщо у вашої дитини з'явилися симптоми карієсу - поспішайте до Cтоматологічної кліниці DENTIST Dr. Valentin Golovach.

Лікуватись у нас — не страшно і не боляче!