Якщо при вживанні певної категорії продуктів виникає дискомфорт, наприклад, від холодних або гарячих страв чи напоїв, то найімовірніше, що у вас є підвищена чутливість зубів (гіперестезія). Викликати біль може навіть звична дія, наприклад, вдихання холодного повітря ротом або чищення зубів. І на жаль, дана проблема дуже поширена, тому потрібно розібратися в тому, як позбутися неприємного відчуття та чутливості зубів.

Розглянемо причини, через які виникає гіперестезія:

- головна причина може полягати в порушенні зубної емалі, яка не тільки захищає від перепаду температур, а й створює захист внутрішніх тканин зуба від дії ззовні. Дентін (основа зуба) має мікро канальці, які ведуть до нерва. І в разі стирання емалі або стоншення, доступ до нервових закінчень відкривається, що в свою чергу, викликає різні дратівливі реакції на будь-яку їжу;

- часте та інтенсивне чищення зубів. Не варто чистити зуби частіше 2-х разів на день;

- рецесія ясен (можливо через захворювання пародонту);

- бруксизм. Через звичку скрегіт зубами, емаль з часом стирається і призводить до оголення дентину;

- захворювання ендокринної та нервової систем;

- проблеми гормонального характеру, вагітність.

Способи лікування гіперчутливості зубів:

Насамперед, зміцнювати зубну емаль, щоб вона захищала зуби повною мірою. Це може бути процедура ремінералізуючої терапії та глибокого профілактичного фторування, яка зміцнює емаль раз на 10. Також фторування знижує ймовірність виникнення карієсу.

Якщо гіперестезія виникає через бруксизму, потрібно разом зі стоматологом підібрати спеціальну капу, щоб уникати скреготання зубів вночі.

Обережно проводіть процедури з відбілювання зубів, оскільки це може підвищувати чутливість зубів.

Приходьте на консультацію у стоматологічну клініку «DENTIST DR. VALENTIN GOLOVACH», або звертайтеся за телефонами:  +380(95)790-50-50, +380(98)790-50-50, 

+380(50)660-41-04.