Профілактика стоматологічних захворювань – це не лише комплекс заходів, спрямованих на попередження формування та розвитку захворювань ротової порожнини, а й сучасний вид допомоги.

Тема профілактики стоматологічних захворювань сьогодні є дуже актуальною, тому що інтенсивність стоматологічних захворювань серед населення доволі висока.

Справа в тому, що  те, чим харчується людина, може безпосередньо впливати на тканини зубів. На що точно варто звернути увагу кожній людині - повноцінне харчування. Воно обов’язково має включати молочні продукти, овочі, фрукти, мінеральні речовини та вітаміни. Батькам варто ретельно слідкувати за харчуванням малюка у перший рік життя, коли йде закладка і розвиток постійних зубів.

Основна профілактика захворювань зубів та ротової порожнини – це ретельне і регулярне чищення зубів 2-3 рази на день. 

Також не варто забувати вчасно відвідувати стоматолога та приділяти увагу профілактиці стоматологічних захворювань у діток (відвідування лікаря-стоматолога та виконання всіх його рекомендацій).

Ні для кого не секрет, що кращі зуби – це власні зуби, що відрізняються здоров'ям. Адже жоден імплант чи «мостик» ніколи не замінить природнього зуба. Тому обов’язково необхідно відвідувати стоматолога, який проведе професійну ультразвукову чистку зубів з видаленням зубного каменю.

Не забувайте слідкувати за здоров’ям ротової порожнини, адже краще вчасно запобігти, аніж потім лікувати.