Дуже поширеною є проблема зубних дефектів, і у цьому випадку виникає питання: що ж робити? Поставити на них коронки чи вініри, щоб лікування було максимально ефективним? Саме у цій ситуації варто звернутися до фахівців, щоб проконсультуватися щодо цих видів конструкцій.

Вініри і коронки є частиною ортопедичного лікування. Перелік показань та протипоказань доволі широкий, і саме тому варто ретельно ознайомитися із ними перед тим, як обрати той чи інший вид конструкцій.

Що таке вініри?

Тонкі пластинчасті накладки, які фіксуються на лицьовій стороні зубів називають вінірами. Основною функцією вінірів є приховування різних видів дефектів емалі з метою отримання рівної красивої посмішки. Окрім цього, вініри зміцнюють тверді тканини зуба і стають для них своєрідним щитом, зафіксованим на поверхні.

Пластинки закривають тільки передню, видиму частину зуба, товщина якої традиційно становить 0,7 мм. Щоб накладка краще трималася на емалі, на лицьовій стороні зуба спилюють тверді тканини, а також створюють спеціальні мікро-насічки на бічних ділянках коронки, у межах ріжучого краю та біля зубної шийки.

Сьогоднішні вініри створені згідно зі всіма вимогами естетики, тому навіть близько розглядаючи їх, сторонні рідко помічають, що у вас на зубах закріплені пластинки. Це залишається таємницею, яку зберігаєте ви і ваш стоматолог.

Що таке коронки?

Спеціальні ковпачки, які одягають на обточені зуби називаються зубними коронками. Ці конструкції закривають всі поверхні, тому зуб захищений від негативного впливу факторів ротової порожнини.

Коронки рекомендують тоді, коли природні тканини зуба втрачені, а руйнація перевищує 50% всього зуба.

Виготовляючи коронки використовують різні матеріали, тому коронки бувають:

·        металеві (суцільнолиті і штамповані);

·        пластмасові (тимчасові);

·        керамічні та металокерамічні;

·        цирконієві.

Отже, існує перелік показань та протипоказань відновлення зубів тим чи іншим видом мікропротезів, тому важко сказати, коронки чи вініри є кращими, адже це залежить від клінічної ситуації у порожнині рота.

Досвідчені фахівці стоматології DENTIST порадять та проконсультують - що краще у конкретному випадку. Оскільки для вінірів необхідно спилювати лише незначний шар емалі, то на передні зуби краще ставити вініри, якщо для цього є потреба. Коли тверді тканини сильно зруйновані, їх краще покрити коронкою, для зміцнення та захисту.

Ми допоможемо вам вирішити це складне питання коронок та вінірів і допоможемо покращити стан ваших зубів безболісно та надовго! Звертайтеся за телефоном +38 (050) 660-41-04, ми чекаємо вас на прийом!